Dom Bez Kosztów | Jaka jest różnica między projektem indywidualnym a adaptacją projektu typowego? - Dom Bez Kosztów

Jaka jest różnica między projektem indywidualnym a adaptacją projektu typowego?

09.03.2023r.

Projekt indywidualny to idealne rozwiązanie, gdy żaden z przeglądanych przez nas projektów gotowych nie spełnił naszych oczekiwań. Architekt po rozmowie z nami i obejrzeniu miejsca budowy przygotuje projekt skrojony na miarę, co daje gwarancję, że nasz dom będzie niepowtarzalny. 

Druga sytuacja ma miejsce, gdy udało nam się znaleźć odpowiadający nam projekt. Wtedy taki projekt wystarczy zakupić i dostarczyć do biura projektowego. Następnie architekt wykonana adaptację, która jest niezbędna. W skład adaptacji wchodzi wykonanie projektu zagospodarowania działki oraz dostosowanie budynku do warunków w danym terenie, a także do tych wynikających z Planu zagospodarowania przestrzennego lub Warunków zabudowy. 

Pomimo, że zakupu projektu typowego można dokonać samodzielnie, to nie należy tego robić bez rozmowy z architektem, ponieważ może się okazać, że wybrany przez nas dom po prostu nie pasuje na naszą działkę. 

Wykorzystujemy nowoczesne technologie do wznoszenia domów dla naszych Klientów. Dla Ciebie oznacza to m.in. większy komfort cieplny i niższe rachunki. Konstrukcja szkieletowa daje Ci też większą swobodę w rozmieszczeniu ścian, jeśli zdecydujesz się przerobić projekt lub stworzyć projekt indywidualny. Technologia pozwala także na łatwe modyfikacje, przebudowy i dobudowy domu w przyszłości: możesz zdecydować się np. na wykonanie garażu lub innej dobudówki. Charakterystyka konstrukcji szkieletowej sprawia, że modernizacje można przeprowadzić łatwo i szybko, a koszt ich wykonania jest niższy niż w przypadku budynków murowanych. W przypadku domów budowanych w naszej technologii masz też pewność, że tak wykonana dobudówka będzie miała równie dobre parametry izolacyjne, jak pozostała część domu.

Bez względu też na wybrane przez Ciebie projekty, wykorzystamy naturalne materiały, które nie tylko są przyjazne środowisku, ale tworzą też we wnętrzu przyjazny mikroklimat. Wpływ na to ma specyfika wszystkich elementów, wykorzystywanych przez nas do przygotowania obiektów jednorodzinnych. Wyróżniają się one nie tylko dobrą izolacyjnością termiczną i akustyczną, ale i wysoką jakością. Wykonane przez naszych architektów projekty domów szkieletowych są pod tym względem przemyślane – dzięki temu możesz na swojej działce zbudować energooszczędny budynek, który będzie jednocześnie trwały, komfortowy i atrakcyjny wizualnie. 

+48 698 289 250